01.06.2016.

"ИТ пројекат године" - такмичење Факултета информационих технологија Универзитета Метрополитан

Прво место за тим Г4П Електротехничке школе "Никола Тесла" из Београда

У недељу 29. маја 2016.г. на Факултету информационих технологија Универзитета Метрополитан у Београду,  одржано је финале такмичење "ИТ пројекат године". Свих седам тимова  који су представили своје радове пред комисијом, показали су зрелост и знање да изнесу сложене задатке.  Тимови су морали да осмисле идеју, пронађу консултантске фирме или установе , израде пројектну документацију и осмисле представљање у јавности. Сваки тим је у изради пројекта имао и коментора са Универзитета Метрополитан. Жири је уз једногласну одлуку доделио прву награду тиму Г4П ( Матија Чупић, Ђорђе Шуменковић, Алек Темимовић, Боривоје Тасовац и Анђела Бојић сви ученици 4/8, разредни старешина Данијела Ђукић, ментор Јасна Ристић и коментори Мирослава Распоповић и Небојша Гавриловић) за пројекат Quake - Advanced Earthquake Reporting and Monitoring System који представља софтверску платформу за пријављивање као и интелигентни и мануелни мониторинг сеизмолошке активности.

Више о такмичењу можете прочитати на ЛИНКУ.

наставник Јасна Ристић