23.10.2016.

"Недеља програмирања 2016" у Тесли

Стартапи и ИТ индустрија

Иницијативу за обележавање Недење програмирања покренули су саветници за дигиталну агенду Европе у 2013. години. Србија је 2014. године кренула са промовисањем кампање. Наша школа је другу годину за редом укључена у овај догађај.

На позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја ове године су се укључиле многе образовне институције,

Наша школа се представила предавањем "Стартапи и ИТ индустррија",  једној од најактуелнијих тема која заокупља младе програмере,

У библиотеци школе 19. октобра од 13ч до 14ч, Никола Ристић ученик 4/7 (образовни профил Електротехничар рачунара ) и Ђорђе Врањек, некадашњи ђак наше школе , привукли су пажљу великог броја заинтересованих. Присутни су пажљиво пратили излагање и на крају великим аплаузом одушевљено наградили предаваче.

Захваљујем се свим учесницима догађаја на подршци.

Информације о догађају забележене су и на званичном сајту Недеље програмирања 2016.

наставник

Јасна Ристић