16.12.2014.

Светска недеља програмирања у Тесли

Радионица - Нека игра крене

У склопу обележавања светске недеље кодирања (Hour of code) у нашој школи  је одржана радионица чија је тема била израда видео – игара, 9. децембра 2014. у  лабораторији за програмирање.

Радионица је одржана на иницијативу компаније Мајкрософт и изабрани су ученици огледног образовног профила Електротехничар информационих технологија.

У првом термину присутни су били ученици одељења 1/8  - 2. група , у другом термину присутни су били ученици одељења  1/8  - 1. група  и са обе групе наставнице: Јасна Ристић, Невена Живковић и Светлана Пејчић.

Предавач  је био Драган Славески из компаније Мајкрософт Србија, наш бивши ученик, а предавање  је  снимано од стране професионалне  екипе коју је ангажовао организатор –компанија Мајкрософт. Ученици су на почеткччаса добили пригодне поклоне – свеске за белешке.

ЛИНК ка тексту из Блица.

наставница Светлана Пејчић